Dancing Queen top-down Bernadette cardigan by Bea Torfs

Dancing Queen top-down Bernadette cardigan

Knitting
October 2026
both are used in this pattern
yarn held together
Bulky
+ Thread
= Bulky (7 wpi) ?
13 stitches and 18 rows = 4 inches
in tricotsteek
US 10 - 6.0 mm
US 8 - 5.0 mm
919 - 1225 yards (840 - 1120 m)
S/M – L/XL (voorbeeldmodel) – XXL
Dutch
This pattern is available for €6.56 EUR
buy it now or visit pattern website

Met dit patroon brei je stap voor stap de Dancing Queen top-down Bernadette cardigan. We starten aan de hals en breien de cardigan volledig van boven naar beneden, waardoor je tussendoor steeds kan passen en de lengte eenvoudig kan aanpassen aan jouw voorkeur.

Je leert verschillende technieken die je ook in heel wat andere breiprojecten kan gebruiken. We maken samen verkorte toeren voor een mooie pasvorm aan de hals en breien een elegante raglanpas. Daarna zetten we het lijf en de mouwen apart verder, zodat alles naadloos wordt afgewerkt en er achteraf geen naaiwerk meer nodig is.

Of je nu je eerste top-down trui breit of graag je techniek verder verfijnt, ik begeleid je rustig stap voor stap zodat je met vertrouwen aan je eigen cardigan kan werken. Het patroon is geschikt voor beginnende breisters en wordt ondersteund met een instructiefilmpje.

Wat mag je verwachten?

  • Stap-voor-stap begeleiding bij het breien van een top-down cardigan
  • Uitleg over het opzetten aan de hals en het breien van een mooie raglanpas
  • Leren breien van verkorte toeren voor een perfecte halslijn
  • Technieken om mouwen en lijf naadloos verder te breien
  • Heel wat praktische tips voor een mooi en verzorgd eindresultaat

Garen

Maten
S/M – L/XL (voorbeeldmodel) – XXL

Materiaal

Garen
6 – 7 – 8 bollen Drops Melody (naargelang de maat)
3 bollen Lana Grossa Cosmos

Breinaalden
Rondbreinaald 5 mm – 80 cm
Rondbreinaald 6 mm – 80 of 100 cm
Eventueel een kortere rondbreinaald of sokkennaalden voor de mouwen

Proeflapje
Het is sterk aanbevolen om een proeflapje te breien.

Stekenverhouding:
13 steken × 18 rijen met nld nr 6 in tricotsteek = 10 × 10 cm

Hier vind je een filmpje waarin stap voor stap wordt uitgelegd hoe je een eenvoudig proeflapje breit : https://youtu.be/3GW4O31DcLY

In het patroon wordt ook een proeflapje voorzien om de verkorte toeren en raglanmeerderingen te oefenen zodat je met vertrouwen aan de slag kan.