Tova lester fra Nordens Paris by Brit-Hege Røynes

Tova lester fra Nordens Paris

Knitting
January 2021
Any gauge - designed for any gauge ?
15 stitches and 10 rows = 4 inches
in Rauma Vamsegarn
US 10 - 6.0 mm
272 - 454 yards (249 - 415 m)
Dame og herre størrelse
English Norwegian
This pattern is available for kr.65.00 NOK buy it now

Tova lester fra Nordens Paris.

Oppskriften er godt beskrevet og perfekt for deg som har lyst til å lære deg hvordan du skal gå frem for å strikke lester.

Den inneholder mål på hver enkelt størrelse og veileder deg igjennom tovingen for å få frem det riktige uttrykket på lesten.

Strikket i Vamsegarn, Vams PT3 fra Rauma.

Strikkefasthet 14-16 m = 10 cm.

Strikkepinner nr. 6.
Størrelsene brukt i oppskriften er 36-44.

Du vil trenge 2-3 garnnøster i bunnfargen, alt ettersom hvilken størrelse du skal strikke. I tillegg trenger du 2 nøster med forskjellige farger etter din smak. Her er det også perfekt å bruke restegarn.

Ønsker du et lengre skaft på lesten kan du tilføre ekstra riller. Da følger du den vanlige strikkeoppskriften på tova lesten, men legger til ekstra masker øverst i leggen. Disse ekstra maskene felles igjen lengre nede på skaftet for så å igjen følge strikkeoppskriften.
 
Om du børster lesten opp på innsiden med en hundekarde blir den ekstra myk og “fluffy” på foten.

Oppskriften finnes på norsk og engelsk.

Lykke til